Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

CIR 20180208 KartaDuzejRodziny

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodzin 3+ Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej postanowiło stworzyć Elektroniczną Kartę Dużej Rodziny.

Od 1 stycznia 2018 r. posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą z niej korzystać również w wersji elektronicznej.

Składając wniosek o Kartę Dużej Rodziny w Poznańskim Centrum Świadczeń (ul. Wszystkich Świętych 1 lub ul. Małachowskiego 10) lub w PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Ratajczaka 44) warto przemyśleć czy oprócz karty w formie tradycyjnej (plastikowa karta) mają Państwo ochotę korzystać z formy elektronicznej tej karty. Aby otrzymać Elektroniczną Kartę należy podczas składania wniosku zaznaczyć odpowiedni punkt, a następnie pobrać aplikację na swój telefon.

Przypominamy, iż warto zrobić to od razu ze względu na to by nie ponosić kosztów wyrobienia Karty Elektronicznej w późniejszym czasie. Jeśli chodzi o osoby, które o KDR w formie tradycyjnej ubiegały się w roku minionym (2017) i teraz chciałyby downioskować o możliwość korzystania z aplikacji Karty Dużej Rodziny nie będą one ponosiły opłaty za wyrobienie Elektronicznej Karty. Natomiast w przypadku gdy wniosek o KDR został złożony w roku bieżącym (2018), a Państwo nie zdeklarowali chęci korzystania z wersji Elektronicznej Karty wówczas podczas downioskowania o taką formę karty zostanie pobrana opłata 9,21 zł za każdą z Kart Elektronicznych.

Aplikacja na smartfony, będzie posiadała kilka funkcji:

  • rodzic będzie mógł posiadać na swoim smartfonie Karty swoich dzieci oraz małżonka;
  • aplikacja umożliwi wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji czy frazy;
  • funkcja geolokalizacji pozwoli na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji;
  • użytkownik aplikacji będzie mógł dodawać partnerów KDR do listy „ulubionych” (funkcjonalność zostanie dodana w II kwartale 2018 r.);
  • aplikacja pozwoli także na przekazywanie informacji członkom rodzin wielodzietnych zarówno o aktualnych zniżkach i nowych partnerach, jak i konieczności złożenia wniosku przed terminem ważności Karty, np. w przypadku dzieci przed 18 r.ż. (funkcjonalność zostanie dodana w II kwartale 2018 r.)

Więcej informacji na: stronie MRPiPS