Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Akademia Zdrowia dla Rodziców

PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprasza na II edycję Akademii Zdrowia dla Rodziców.

Dom Miasto Ogród

Jak być ekologicznym w codziennym życiu? Na czym polegała koncepcja klinów zieleni w Poznaniu? Jakie wynalazki prezentowała Powszechna Wystawa Krajowa? Brama Poznania zaprasza na rodzinne zajęcia towarzyszące wystawie czasowej „Dom. Miasto. Ogród. Twórczość Janiny i Władysława Czarneckich”. Będziemy eksperymentować, projektować i rozwijać wyobraźnię. Zastanowimy się też nad współczesnymi wyzwaniami ekologicznymi.

Poznanski Budzet Obywatelski gosowanie trwa

Kolejny raz w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego będziemy wspólnie decydować o tym na co zostanie przeznaczona część budżetu miejskiego.

Nieznane legendy Poznania warsztaty dla dzieciWarsztatownia Wydawnictwa Miejskiego Posnania zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na kolejne warsztaty z cyklu (Nie)znane legendy Poznania opracowane na podstawie książki Legendy Poznania autorstwa Anny Plenzler. W czasie zajęć dzieci przeniosą się w świat wyobraźni i rozwiną swoją kreatywność poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych i sensorycznych.

Rada Rodziny Dużej

Odbyły się pierwsze po wakacjach spotkania Członków III kadencji Rady Rodziny Dużej. Rada reprezentuje środowisko poznańskich rodzin wielodzietnych i działa na ich rzecz. Jest organem konsultacyjnym, opiniodawczym i doradczym dla władz Miasta. 

Muzyka wolności plakat

W dniu 29 października 2019 r. w Poznaniu odbędzie się koncert pt. „Poznańska Muzyka Wolności”. Koncert ten dedykowany jest przede wszystkim potomkom Powstańców Wielkopolskich oraz Poznaniakom, a główną ideą jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i oddanie hołdu bohaterom Powstania Wielkopolskiego.

Jaś i Małgosia oraz przedszkole „Trele Morele”

Niepubliczne Przedszkole Artystyczno - Językowe „Trele Morele” odwiedziło dziś PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych oraz wzięło udział w naszej akcji „Czytam i Czuję” promującej głośne czytanie dzieciom bajek i wierszy.

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

W niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego oraz finał Poznańskiego Tygodnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego 2019 organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”.

Razem dajmy zielone światło osobom z MPD

Szóstego października na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Jest to wyjątkowy dzień solidarności z osobami dotkniętymi MPD. Wyrazem tej solidarności jest kolor zielony – kolor nadziei.

GOAP

1 października 2019 r. wchodzą w życie zapisy uchwały Zgromadzenia Związku Międzygminnego „GOAP” w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dotyczącego rodzin wielodzietnych, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny.

 Prawo do BajkiWielkopolska Izba Adwokacka świętuje w tym roku jubileusz stulecia. Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom była dzisiejsza wizyta w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych.