Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

CIR 20180920 UrodzinyKoziolkaMatolka

Fundacja Jak Malowana i Centrum Inicjatyw Rodzinnych serdecznie zapraszają na kolejną akcję ŚWIĘTY MARCIN CZYTA DZIECIOM podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września w całym kraju.

CIR 20180718 RuszaAkademiaZdrowiaDlaRodzicow

PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprasza na trwającą Akademię Zdrowia dla Rodziców.

Akademia Zdrowia dla Rodziców jest to cykl 9 spotkań wykładowych o tematyce zdrowotnej z ekspertami w PCŚ- Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Tematyka spotkań dopasowana jest
do rozwoju dzieci, począwszy od prawidłowej pielęgnacji dziecka, aż do trudniejszych spraw związanych z okresem dorastania. Po każdym wykładzie odbędzie się dyskusja, podczas której rodzice będą mogli zadawać pytania ekspertom. Wykłady będą transmitowane, także na żywo na profilu facebookowym Centrum Inicjatyw Rodzinnych (https://www.facebook.com/centruminicjatywrodzinnych/) dla tych rodziców, którzy nie maja możliwości uczestniczyć w zajęciach osobiście. Rodzice podczas wykładów poza wiedzą przekazaną przez specjalistów zyskają, także odpowiednie wsparcie informacyjne.
Po ukończeniu programu rodzice otrzymują dyplom ukończenia Akademii Zdrowia dla Rodziców.

CIR 20180918 AlbertAlbertson1

Czy opowieść o inteligentnym indywidualiście może zaciekawić przedszkolaki? Może, pod warunkiem, że bohater sam jest przedszkolakiem i że nazywa się Albert Albertson. Jedną z przygód o Albercie w ramach naszej akcji "Czytam i Czuję" przeczytała dziś dzieciom w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych dziennikarka Radia Eska Magdalena Rataj.

CIR 20180406 ZdrowyMaluch1

Przypominamy, że cały czas działa Program Profilaktyczny Zdrowy Maluch organizowany wspólnie przez Miasto Poznań oraz Centrum Zdrowia ASGO. Jest to pierwszy w Polsce bezpłatny program diagnostyki funkcjonalnej noworodków i niemowląt.

Plakat akcji Mamy Prawa

Razem z Fundacją Wspierania Rodziny "Matecznik" serdecznie zapraszamy 29 września 2018r. do udziału w bezpłatnej Konferencji MAMY PRAWA! Konferencja skierowana jest do kobiet i mężczyzn z Poznania i aglomeracji poznańskiej, którzy planują rodzicielstwo, spodziewają się dziecka i tych którzy rodzicami już zostali. Na konferencji znajdzie się prelekcja przygotowana przez Zastępcę Dyrektora ds. Wsparcia Rodzin z Dziećmi Poznańskiego Centrum Świadczeń Damiana Napierałę dotycząca świadczeń dedykowanych powiększającej się rodzinie.

Plakat akcji Korki w Mieście

PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych we współpracy z Fundacją Instytut Rozwoju Aktywności wychodzi naprzeciw uczniom i proponuje po raz kolejny Korki w Mieście. To czwarta edycja zajęć dodatkowych, które tworzą świetną okazję do uzupełnienie przez dzieci wiedzy, z którą mają problem lub nabyli ją w ograniczonej części. Właśnie zaczynamy nowy rok szkolny dlatego warto już pomyśleć o nabywaniu na bieżąco wiedzy, która będzie procentować w przyszłości młodego człowieka.

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Poznania dotyczącymi dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2018/2019 informujemy, że na dzień dzisiejszy nie zostało jeszcze opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych jednocześnie projekt Rozporządzenia z dnia 07.06.2018 r. dostępny jest pod adresem:

Projekt rozporządzenia (plik formatu PDF)

CIR 20180912 kanapkazjedzona1

Już po raz trzeci PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprosiło poznaniaków na „Kanapkę od Taty”. Tym razem Centrum realizowało projekt na tarasie Arkadii na Placu Wolności.
Przygotowanie drugiego śniadania, czy przekąski dla dzieci wydaje się czymś bardzo prostym, łatwo jednak z czasem popaść w rutynę lub ograniczyć się do jednego wybranego produktu akceptowanego przez nasze dziecko.

CIR 20180912 CzytamiCzuje1

Dziś w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych rozpoczęliśmy już trzecią edycję projektu
"Czytam i Czuję". Po dwóch wakacyjnych odsłonach akcji na MTP w ramach "Lata na Targach”, ponownie w każdy poniedziałek o 10.30 będziemy zapraszać dzieci z poznańskich przedszkoli
na wspólne czytanie bajek i wierszy.

CIR 20180912 DobrePytanie

Zapraszamy na pierwsze spotkania projektu „Porady w CIR!”

Centrum Inicjatyw Rodzinnych wraz z trenerką Agnieszką Awzan – Spychalską zapraszają na sesje coachingowe dla rodziców – DOBRE PYTANIE!!! Coaching umożliwia wszechstronny rozwój osobisty, może być także świetnym sposobem na wzmacnianie kompetencji rodzicielskich i pogłębianie rodzinnych więzi.

CIR 20180912 Mamyprawa

Zapraszamy na pierwsze spotkania „Mamy Prawa!” z projektu „Porady w CIR!”

Jest to kolejna wspólna inicjatywa Centrum Inicjatyw Rodzinnych i Fundacji Wspierania Rodziny „Matecznik”. Bezpłatne konsultacje z radcami prawnymi i adwokatami, w trakcie których będzie możliwość rozwiania wątpliwości związanych z zagadnieniami prawa medycyny (prawa pacjenta), prawa pracy (w okresie okołoporodowym ) oraz ubezpieczeń społecznych.