Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
BIP
RODO - tak przetwarzamy Twoje dane osobowe
Link do strony z ofertami pracy
Defibrylator oraz przeszkolone osoby w budynku PCŚ
Profil Centrum Inicjatyw Rodzinnych na portalu Facebook

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Instytutu Rozwoju Aktywności, Miasto Poznań i Centrum Inicjatyw Rodzinnych zapraszają na bezpłatne korepetycje pn. Korki w Mieście 2020!

Podpowiadaliśmy jak ciekawie spędzić czas w domu z przedszkolakami i starszymi dziećmi, ale jak sprawić, aby czas spędzony z najmniejszymi dziećmi był interesujący? To nie lada wyzwanie. Przedstawiamy Wam nasze propozycje na spędzanie czasu #zostańwdomu z maluchami do 3 roku życia.

Czas izolacji oraz konieczność pozostania w domu, może być sprawdzianem dla nas samych.To test na to czy potrafimy rozmawiać, jak radzimy sobie ze stresem, ale również z samym sobą. Jedna z ludowych mądrości twierdzi, że kiedy jesteśmy szczęśliwi łatwiej jest nam przekazać pozytywną energię dalej.

Sprzątanie, temat trudny, ale nieunikniony. Przyszła wiosna, Słońce, fauna i flora budzi się do życia, cóż czas na mycie okien i inne porządki. Będąc z dzieckiem lub dziećmi w domu może to być prawdziwym wyzwaniem. Włączanie latorośli do koniecznych domowych obowiązków jest dyskusyjne, kiedy rozpocząć, w jaki sposób zmobilizować, jak przekonać do tego by porządek był czymś naturalnym, a nie koniecznością? Niestety, nie odpowiemy, ale polecamy zgłębiać ten temat.

Wiosna już z nami na całego. Pomyśleliśmy, że ważne teraz dla nas wszystkich jest to żeby przenieść trochę tej wiosny do naszych domów, bo oczywiście #zostańwdomu teraz jest najważniejsze.

Koronawirus koronawirusem, ale my nie zwalniamy tempa i dostosowujemy się do sytuacji. Zapraszamy Was na specjalną odsłonę naszego projektu „Czytam i Czuję” #zostańwdomu!

Pogoda za oknem nie skłania do siedzenia w domu. Piękne słońce, przyjemna temperatura oraz odgórne zalecenia o pozostaniu w domu, powodują w większości z nas tęsknotę za świeżym powietrzem. Wiosna rozkwita, a rodzice z dziećmi w domach, czy można na chwilę opuścić cztery ściany i wyjść na spacer? Nie ma oficjalnego stanowiska w tej sprawie ze strony Ministerstwa Zdrowia ani Sanepidu, jednak w trakcie konferencji pojawiły się szczątkowe informacje na temat frapującego nas zagadnienia. Odpowiemy na to pytanie posiłkując się wybranymi artykułami, uznanymi za wiarygodne. Apelujemy o zdrowy rozsądek oraz odpowiedzialne zachowanie oraz troskę o siebie i innych.

Sięgając wspomnieniami, kuchnia domowa wiąże się z obecnością kobiet. Smaki dzieciństwa to najczęściej dania przygotowywane z sercem, które nigdzie i u nikogo nie smakują tak dobrze „jak u mamy” lub babci. Warto zaangażować także najmłodszych i przekonać ich do tego, że to co jemy jest bardzo istotne a samo przygotowywanie może sprawić dużą przyjemność. Serce na talerzu, czyli własnoręcznie przygotowany posiłek, to jeden z najprzyjemniejszych podarunków, ponieważ zawieramy w nim czas oraz miłość do rodziny. Śpieszymy z pomocą i podpowiadamy co ciekawego można upichcić w czasie wolnym z dzieckiem. Zapraszamy do zapoznania się z naszym menu na ten wyjątkowy dla wszystkich czas:


Dom Bajek Fundacji Jak Malowana, który znacie między innymi z Czytand odbywających się w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, zachęca do pozostania w domu i czytania książek, my się przyłączamy do apelu.

Bywają takie chwile, w których pomimo silnych chęci i usilnych próśb, a nawet prób przekupstwa nie udaje się odciągnąć naszych pociech (zwłaszcza tych trochę starszych) od ekranu komputera czy tabletu. Zaproponujmy naszym dzieciom strony, które w ciekawy sposób pozwolą zdobyć nową wiedzę, a nawet zainteresować dziecko, którąś z dziedzin nauki. Jeśli chcecie, aby wasze dziecko podszlifowało swoje umiejętności, z któregoś z przedmiotów zajrzyjcie na którąś z poniższych stron.

Czasami z różnych powodów musimy pozostać z dzieckiem w domu. Czy to z powodu choroby, czy ze względów na okoliczności losowe. Nierzadko jest sporym wyzwaniem odciągniecie dziecka od telewizora czy tabletu. A może być to doskonała okazja do spędzenia czasu wspólnie na kreatywnej zabawie lub nauce, którą można poznawać w niecodzienny sposób!