Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Briefing prasowy w dniu 18 czerwca 2018 r.

W dniu 18 czerwca 2018 r. w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń odbył się briefing prasowy - Poznań gotowy do akcji świadczeniowej 2018

Poznańskie Centrum Świadczeń rozpoczyna nabór wniosków o świadczenia dla mieszkańców Poznania. Może zostać złożonych nawet 90 tysięcy wniosków. By poznaniacy nie musieli czekać w kolejkach, PCŚ wprowadza szereg usprawnień i zachęca do telefonicznego umawiania się na wizyty w celu złożenia wniosku.

Nowością w tym roku będzie możliwość wnioskowania o świadczenie ,,Dobry start’’ czyli jednorazową wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł na uczące się dzieci.

Świadczenia rodzinne, alimentacyjne, wychowawcze (500+) przyznawane są czasowo na okres jednego roku. Aby otrzymać świadczenia w kolejnym roku trzeba złożyć nowy wniosek. Wnioski o świadczenia w tym również o świadczenie ,,Dobry start’’ będzie można składać już w lipcu, ale tylko pod warunkiem, że zrobimy to za pomocą kanałów elektronicznych (bankowość elektroniczna, portal empatia, portal e-puap). W wersji papierowej wnioski będziemy mogli składać dopiero od 1 sierpnia.

Wnioski o świadczenia rodzinne będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada. W przypadku świadczeń wychowawczych, czyli tzw. 500+, alimentacyjnych termin upływa miesiąc wcześniej, a więc 30 października natomiast o świadczenie ,,Dobry start’’ będziemy mogli zawnioskować od lipca maksymalnie do 30 listopada. Po tym terminie wniosek nie będzie podlegał rozpatrzeniu.

Do obsługi tak dużej liczby osób Poznańskie Centrum Świadczeń uruchomi w sierpniu 2018 r. 5 punktów, o których podczas konferencji poinformował Zastępca Prezydenta Poznania Jędrzej Solarski. By oddać dokumenty osobiście, należy udać się do siedziby Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub przy ul. Małachowskiego 10. Można też to zrobić w salach obsługi przy ul. Libelta, Gronowej 22 i 28 Czerwca 56.

By uniknąć kolejek, najlepiej wcześniej ustalić termin wizyty. Do rezerwacji wizyty zachęcał podczas konferencji Dyrektor PCŚ Grzegorz Karolczyk. Rezerwacji można dokonać telefonicznie
(61 646 33 44) lub przez Internet (www.pcs-poznan.pl)

Godziny pracy Działu Obsługi Klienta PCŚ dostosowane będą do potrzeb mieszkańców. PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10 w dniach od 1 do 31 sierpnia 2018 r. pracować będzie od 7:30 do godz. 18:00. Ponadto wnioski będzie można składać we wszystkie soboty sierpnia od 9.00 do 14.00.

Briefing prasowy w dniu 18 czerwca 2018 r.

Briefing prasowy w dniu 18 czerwca 2018 r.