Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Klienci Poznańskiego Centrum Świadczeń

Informujemy, że roczną informację o naliczonych składkach za rok 2016 r., z tytułu ubezpieczenia społecznego, opłacanych w związku z przyznaniem świadczeń opiekuńczych, można odbierać w Centrum w pokoju nr 34.

Sala obsługi Klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń

Od 17 lutego 2017 roku do dyspozycji mieszkańców miasta Poznania po generalnym remoncie i modernizacji udostępniony został punkt obsługi klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Od teraz Poznaniacy będą mogli korzystać równolegle z dwóch punktów obsługi klienta przy ul. Małachowskiego 10 oraz Wszystkich Świętych 1.

W dniu 16 lutego 2017 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja z udziałem Pani Elżbiety Rafalskiej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podsumowująca realizację Programu Rodzina 500+.

Miasto Poznań podczas konferencji reprezentował Pan Jędrzej Solarski Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, który w trakcie prelekcji podsumował realizację Programu Rodzina 500 + w Poznaniu. 

Świadczenie w wysokości 500 zł otrzymały rodziny na drugie i kolejne dziecko, które nie ukończyły 18 lat. Rodziny o niskich dochodach otrzymały świadczenie także na pierwsze lub jedyne dziecko. W Poznaniu do końca 2016 roku złożono 35384 wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego. Świadczenie obecnie otrzymuje 42 tysiące poznańskich dzieci, na które do końca 2016 wydatkowano ponad 181 mil zł. 

Poznaniacy wnioski o przyznanie świadczenia mogli składać za pośrednictwem internetu oraz w pięciu punktach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów obsługi od dnia 1 kwietnia 2016 r. otwarto dla klientów Poznańskiego Centrum Świadczeń punkt przy ul. Małachowskiego 10 gdzie na klientów czeka 26 stanowisk obsługowych, 170 miejsc w poczekalni, a dla najmłodszych przygotowano kącik zabaw oraz pokój opiekuna gdzie można nakarmić lub przewinąć dziecko.

Konferencja z udziałem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 16 lutego 2017 r.

Szanowni Klienci,

Poznańskie Centrum Świadczeń chcąc zapewnić Państwu komfort ubiegania się o świadczenia na rzecz dzieci oraz osób niepełnosprawnych aktywnie rozwija możliwość składania wniosków w formie elektronicznej (w szczególności za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej) zapewniając jednocześnie warunki do uzyskania Profilu Zaufanego.

W dniu 11 stycznia 2017 roku podczas swojego posiedzenia Rada Rodziny Dużej podjęła uchwałę, której wyraziła uznanie dla Władz Miasta Poznania oraz Dyrekcji i Pracowników Poznańskiego Centrum Świadczeń za sprawne wdrożenie Programu Rodzina 500+ w Poznaniu.

Rada Rodziny Dużej powołana została uchwałą Rady Miasta Poznania w celu zapewnienia przedstawicielom rodzin wpływu na tworzenie i realizację polityki prorodzinnej Miasta. Rada jest organem konsultacyjnym, opiniodawczym oraz doradczym dla Władz Miasta.

Informacje o podjętej Uchwale przez Radę Rodziny Dużej przyjęliśmy z ogromną radością. Serdecznie dziękujemy za wyrazy uznania i zapewniamy, że wyróżnienie to mobilizuje Nas, aby z jeszcze większym zaangażowaniem doskonalić nasze umiejętności i kompetencje dla profesjonalnej obsługi mieszkańców Poznania.

Szanowni Klienci uprawnieni do posiadania:

  • Karty Rodziny Dużej
  • Karty Dużej Rodziny
  • Wielkopolskiej Karty Rodziny

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 16 stycznia 2017 r. karty będzie można odbierać w siedzibie Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 44 (Budynek Arkadii) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00

Tel: 61 878 15 59
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karty można będzie odebrać po uprzednim otrzymaniu informacji za pomocą sms lub poczty elektronicznej o wygenerowaniu kart.

Odbiór Kart dla Rodzin 3+ umożliwi Państwu skorzystanie z bogatej oferty kulturalnej oraz rekreacyjnej przygotowanej z myślą o Państwa potrzebach. Szybki odbiór Karty zagwarantuje możliwość spędzenia radosnych chwil razem z dziećmi jeszcze podczas tegorocznych ferii zimowych.

Dane teleadresowe

Telefon61 646 33 44

Faks61 878 48 11

Adres poczty elektronicznejswiadczenia[at]pcs-poznan.pl
Do pobrania
Ikona TXT polityki prywatnościPolityka prywatności

Ikona TXT dostępnośćDostępność

Licznik odwiedzin

NEWSLETTER
Wiadomość w formacie HTML z grafikami (zaznacz), czy jako zwykły tekst (odznacz)?
Joomla Extensions powered by Joobi