Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Plakat Bezpieczny i Aktywny Senior

Szanowni Klienci,

W ramach polityki senioralnej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zainicjowało kampanię Bezpieczny i Aktywny Senior.

Akcja informacyjna, ma na celu uwidocznienie społeczeństwu możliwości zapewnienia bezpieczeństwa seniorom oraz aktywizacji osób starszych.

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną Jak wybrać bezpieczną placówkę całodobowej opieki?.

Więcej na stronie internetowej.

Szanowni Klienci,

Ustalenie uprawnień do zasiłku rodzinnego, jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczenia wychowawczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, związane jest z poprawnym obliczeniem Państwa sytuacji dochodowej.

Aby ułatwić Państwu proces ubiegania się o ww. świadczenia przedstawiamy katalog dokumentów, które należy przedłożyć w sytuacji uzyskania lub utraty dochodu.

Szanowni Klienci,

Na stronie internetowej www.mrpips.gov.pl zamieszczony został wywiad przeprowadzony z p. Elżbietą Rafalską – Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poruszający m.in. tematy świadczeń wychowawczych i świadczeń rodzinnych.

Przejdź do materiału prasowego.

Szanowni Klienci,

W związku z licznymi zapytaniami z Państwa strony dotyczącymi terminu składania wniosków o świadczenie wychowawcze Rodzina 500+ informuję, że wnioski na kolejny okres zasiłkowy rozpoczynający się 1 października 2017 r. na chwilę obecną można składać od 1 sierpnia 2017 r. (zgodnie z art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r. poz. 195 z późn. zm.).

Termin przyznania świadczenia wychowawczego jest określony w otrzymanych przez Państwa decyzjach administracyjnych (w większości przypadków świadczenie wychowawcze zostało przyznane do 30 września 2017 r.).

Jednocześnie przypominam o obowiązku zgłaszania w Poznańskim Centrum Świadczeń wszystkich istotnych informacji, które mogą mieć wpływ na prawo do świadczeń. Wykaz takich sytuacji został określony w pouczeniu decyzji przyznającej świadczenie wychowawcze.

Osoby, które jeszcze nie posiadają uprawnień do świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ mogą wnioskować o nie na bieżąco.

Grzegorz Karolczyk
Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń

Szanowni Klienci,

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy wzory poprawnie wypełnionych wniosków oraz załączników, które należy dołączyć do składanych wniosków.

Mamy nadzieję, że dzięki temu rozwiane zostaną Państwa wątpliwości co do prawidłowego wypełniania wielu różnych formularzy.

Już dziś zachęcamy do zapoznania się z wzorami wniosków i załączników na stronie internetowej.

Szanowni Klienci Poznańskiego Centrum Świadczeń

Informujemy, że roczną informację o naliczonych składkach za rok 2016 r., z tytułu ubezpieczenia społecznego, opłacanych w związku z przyznaniem świadczeń opiekuńczych, można odbierać w Centrum w pokoju nr 34.

Dane teleadresowe

Telefon61 646 33 44

Faks61 878 48 11

Adres poczty elektronicznejswiadczenia[at]pcs-poznan.pl
Do pobrania
Ikona TXT polityki prywatnościPolityka prywatności

Ikona TXT dostępnośćDostępność

Licznik odwiedzin

NEWSLETTER

Wiadomość w formacie HTML z grafikami (zaznacz), czy jako zwykły tekst (odznacz)?
Joomla Extensions powered by Joobi