Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Państwo,

W dniu 19 kwietnia 2018 r. Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak podczas uroczystego spotkania podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc ofiarom eksplozji kamienicy na poznańskim Dębcu.

Bardzo nam miło poinformować, że podziękowania zostały skierowane również do Poznańskiego Centrum Świadczeń, które starało się w ramach posiadanych zasobów i kompetencji udzielić pomocy poszkodowanym w tragedii.

Grzegorz Karolczyk
Dyrektor
Poznańskiego Centrum Świadczeń

Podziękowania Prezydenta Miasta Poznania dla Poznańskiego Centrum Świadczeń

Szanowni Klienci

W dniu 6 lutego 2018 r. Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę nr LXII/1150/VII/2018 w sprawie wprowadzenia w Poznaniu świadczenia na rzecz wieloraczków.

Uchwała zakłada przyznanie wsparcia finansowego dla rodziców, którym podczas jednego porodu urodziło się co najmniej troje lub więcej dzieci. Pojawienie się na świecie równocześnie trójki lub większej liczby dzieci jest dla rodzin znaczącym obciążeniem finansowym, które w istotny sposób wypływa na dotychczasowy poziom życia rodziny, dlatego też zasadnym jest objęcie takich rodzin szczególnym wsparciem. Należy również zauważyć, że przyznanie świadczenia wpisuje się w przyjęty przez Radę Miasta

Poznania uchwałą z dnia 6 listopada 2012 r. nr XL/597/VI/2012 z pózn. zm. Program Poznań PRO Rodzina – promocja, rozwój i ochrona rodzin wielodzietnych w Poznaniu, który uznaje za priorytetowe i strategiczne podejmowanie działań na rzecz rodzin wielodzietnych.

Świadczenie będzie finansowane ze środków własnych budżetu miasta Poznania w jednorazowej wysokości 1000 zł na każde dziecko i będzie wypłacane raz w roku do ukończenia przez dzieci 18 roku życia.

Prawo do świadczenia ustalone będzie w formie decyzji administracyjnej. Celem świadczenia jest zapewnienie rodzinom, w których urodziło się co najmniej troje dzieci podczas jednego porodu dodatkowego wsparcia finansowego oraz promowanie miasta Poznania jako miejsca przyjaznego do zamieszkania dla rodzin z dziećmi. 

Wniosek o świadczenie będzie można złożyć raz w roku. Po raz pierwszy wniosek o świadczenie na rzecz wieloraczków będzie można złożyć w maju 2018 r. Natomiast w przypadku wieloraczków urodzonych w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia przyznanie świadczenia nastąpi na wniosek złożony w terminie dwóch miesięcy od narodzin wieloraczków.

PCS 20180403 ZdrowyMaluch

Program Profilaktyczny Zdrowy Maluch w Poznaniu

W ramach Programu Profilaktycznego „Zdrowy Maluch”, organizowanego wspólnie przez Miasto Poznań oraz Centrum Zdrowia ASGO, przeprowadzone zostaną bezpłatne badania diagnostyki funkcjonalnej noworodków i niemowląt.
Wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów oraz osteopatów oceni czy dziecko w danym miesiącu swojego życia rozwija się prawidłowo, czy osiąga odpowiednie umiejętności psychoruchowe. Badanie diagnostyczne pozwoli na wczesne znalezienie problemów neurorozwojowych, psychoruchowych, sensomotorycznych (w tym zbadanie napięcia mięśniowego, ocenę symetrii ciała, itp.), a także ocenę ruchów globalnych w celu stwierdzenia czy dziecko będzie się prawidłowo rozwijało w przyszłości.

Szanowna Seniorko, Szanowny Seniorze,

Jeżeli nie posiadasz jeszcze Poznańskiej Złotej Karty koniecznie złóż wniosek i dołącz do 6 tysięcy szczęśliwych właścicieli Złotej Karty.

Poznańska Złota Karta:

 • ułatwia dostęp do różnego rodzaju dóbr kultury, wypoczynku, sportu, rekreacji, turystyki, oświaty oraz do usług i towarów oferowanych przez instytucje i podmioty samorządowe oraz przez przedsiębiorców;
 • pomaga w zwiększeniu udziału seniorów w życiu miasta Poznania;
 • podnosi jakość życia seniorów w mieście Poznaniu.

Nie zwlekaj. Czekamy na Ciebie w siedzibach Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz przy ul. Stanisława Małachowskiego 10.

Przypominamy, że Karta Seniora - ,,Poznańska Złota Karta’’ adresowana jest do osób, które ukończyły 60. rok życia oraz wskazały, w składanych na podstawie przepisów ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, zgłoszeniach identyfikacyjnych jako miejsce zamieszkania podatnika - miasto Poznań.

Chcesz wiedzieć więcej o ofercie Miasta Poznania dedykowanej Seniorom koniecznie zobacz film.

Poznańska Złota Karta - Karta Seniora

Szanowna Seniorko, Szanowny Seniorze !!!

Jeżeli nie masz jeszcze Karty Seniora możesz złożyć wniosek o jej wydanie w mobilnych punktach. Pracownicy Poznańskiego Centrum Świadczeń będą czekali:

 • 19 marca 2018 r., godz. 11.00-16.00 w Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24
 • 19 marca 2018 r., godz. 11.00-16.00 w Filii Nr 14 Biblioteki Raczyńskich, os. B. Chrobrego 117
 • 20 marca 2018 r., godz. 10.00-14.00 w Osiedlowym Domu Kultury "Stokrotka", ul. Cyniowa 11
 • 20 marca 2018 r., godz. 14.30-16.30 w Osiedlowym Domu Kultury "Orle Gniazdo", os. Lecha 43
 • 21 marca 2018 r., godz. 10.00-17.00 w Domu Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21
 • 22 marca 2018 r., godz. 16.00-18.00 w Klubie "Krąg", ul. Dmowskiego 37

Szczęśliwymi posiadaczami Karty są już Seniorzy z Jeżyckiego Klubu Seniora oraz Klubu Niezapominajka, u których gościliśmy w dniu 15 marca 2018 r.

Pracownicy Poznańskiego Centrum Świadczeń odbierają wnioski o poznańską kartę seniora

Poznańska Złota Karta - Karta Seniora

Szanowna Seniorko, Szanowny Seniorze !!!

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Uchwała Rady Miasta Poznania z dnia 5 grudnia 2017 r. nr LVIII/1100/VII/2017 od dnia 1 marca 2018 r. Poznańskie Centrum Świadczeń przyjmuje wnioski o wydanie Karty Seniora - ,,Poznańskiej Złotej Karty’’.

Projekt adresowany jest do osób, które ukończyły 60. rok życia oraz wskazały, w składanych na podstawie przepisów ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, zgłoszeniach identyfikacyjnych jako miejsce zamieszkania podatnika - miasto Poznań.

Posiadane Poznańskiej Złotej Karty:

 • ułatwi dostęp do różnego rodzaju dóbr, m.in. kultury, wypoczynku, sportu, rekreacji, turystyki, oświaty, a także do usług i towarów oferowanych przez instytucje i podmioty samorządowe oraz niesamorządowe, w tym przedsiębiorców;
 • pomoże zwiększyć udział seniorów w życiu miasta Poznania;
 • podniesie jakości życia seniorów w mieście Poznaniu;
 • potwierdzi uprawnienia do ulg i zwolnień.

Wnioski o wydanie Kart składać można:

 • osobiście, w siedzibach Poznańskiego Centrum Świadczeń;
 • elektronicznie, za pomocą aktywnego formularza dostępnego na stronie internetowej Poznańskiego Centrum Świadczeń.