Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Klienci,

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy wzory poprawnie wypełnionych wniosków oraz załączników, które należy dołączyć do składanych wniosków.

Mamy nadzieję, że dzięki temu rozwiane zostaną Państwa wątpliwości co do prawidłowego wypełniania wielu różnych formularzy.

Już dziś zachęcamy do zapoznania się z wzorami wniosków i załączników na stronie internetowej.

Szanowni Klienci Poznańskiego Centrum Świadczeń

Informujemy, że roczną informację o naliczonych składkach za rok 2016 r., z tytułu ubezpieczenia społecznego, opłacanych w związku z przyznaniem świadczeń opiekuńczych, można odbierać w Centrum w pokoju nr 34.

Sala obsługi Klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń

Od 17 lutego 2017 roku do dyspozycji mieszkańców miasta Poznania po generalnym remoncie i modernizacji udostępniony został punkt obsługi klienta Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Od teraz Poznaniacy będą mogli korzystać równolegle z dwóch punktów obsługi klienta przy ul. Małachowskiego 10 oraz Wszystkich Świętych 1.

W dniu 16 lutego 2017 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja z udziałem Pani Elżbiety Rafalskiej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podsumowująca realizację Programu Rodzina 500+.

Miasto Poznań podczas konferencji reprezentował Pan Jędrzej Solarski Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, który w trakcie prelekcji podsumował realizację Programu Rodzina 500 + w Poznaniu. 

Świadczenie w wysokości 500 zł otrzymały rodziny na drugie i kolejne dziecko, które nie ukończyły 18 lat. Rodziny o niskich dochodach otrzymały świadczenie także na pierwsze lub jedyne dziecko. W Poznaniu do końca 2016 roku złożono 35384 wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego. Świadczenie obecnie otrzymuje 42 tysiące poznańskich dzieci, na które do końca 2016 wydatkowano ponad 181 mil zł. 

Poznaniacy wnioski o przyznanie świadczenia mogli składać za pośrednictwem internetu oraz w pięciu punktach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów obsługi od dnia 1 kwietnia 2016 r. otwarto dla klientów Poznańskiego Centrum Świadczeń punkt przy ul. Małachowskiego 10 gdzie na klientów czeka 26 stanowisk obsługowych, 170 miejsc w poczekalni, a dla najmłodszych przygotowano kącik zabaw oraz pokój opiekuna gdzie można nakarmić lub przewinąć dziecko.

Konferencja z udziałem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 16 lutego 2017 r.

Szanowni Klienci,

Poznańskie Centrum Świadczeń chcąc zapewnić Państwu komfort ubiegania się o świadczenia na rzecz dzieci oraz osób niepełnosprawnych aktywnie rozwija możliwość składania wniosków w formie elektronicznej (w szczególności za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej) zapewniając jednocześnie warunki do uzyskania Profilu Zaufanego.

W dniu 11 stycznia 2017 roku podczas swojego posiedzenia Rada Rodziny Dużej podjęła uchwałę, której wyraziła uznanie dla Władz Miasta Poznania oraz Dyrekcji i Pracowników Poznańskiego Centrum Świadczeń za sprawne wdrożenie Programu Rodzina 500+ w Poznaniu.

Rada Rodziny Dużej powołana została uchwałą Rady Miasta Poznania w celu zapewnienia przedstawicielom rodzin wpływu na tworzenie i realizację polityki prorodzinnej Miasta. Rada jest organem konsultacyjnym, opiniodawczym oraz doradczym dla Władz Miasta.

Informacje o podjętej Uchwale przez Radę Rodziny Dużej przyjęliśmy z ogromną radością. Serdecznie dziękujemy za wyrazy uznania i zapewniamy, że wyróżnienie to mobilizuje Nas, aby z jeszcze większym zaangażowaniem doskonalić nasze umiejętności i kompetencje dla profesjonalnej obsługi mieszkańców Poznania.

Dane teleadresowe

Telefon61 646 33 44

Faks61 878 48 11

Adres poczty elektronicznejswiadczenia[at]pcs-poznan.pl
Do pobrania
Ikona TXT polityki prywatnościPolityka prywatności

Ikona TXT dostępnośćDostępność

Licznik odwiedzin

NEWSLETTER
Wiadomość w formacie HTML z grafikami (zaznacz), czy jako zwykły tekst (odznacz)?
Joomla Extensions powered by Joobi