Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo Centrum Inicjatyw RodzinnychCentrum Inicjatyw Rodzinnych

Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Link do materiałów dotyczących Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Skarbnik Miasta Poznania czyta dzieciom bajki.

W dniu zakochanych gościem naszej akcji „Czytam i Czuję” była Skarbnik Miasta Poznania Pani Barbara Sajnaj. Książka, którą zaprezentowała przedszkolakom nie była jednak związana z inwazją czerwonych serduszek, nie mówiła też o liczeniu i dzieleniu góry pieniędzy. Opowieść „O wilku, który podróżował po świecie” zaciekawiła naszych najmniejszych gości z Przedszkola nr 2 do tego stopnia, że słuchały stojąc dookoła fotela, na którym siedziała Pani Skarbnik komentując ilustracje i kolejne przygody wilka podróżnika.

Przestrzeń dla dzieci w nowej filii Biblioteki Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich otworzyła nową filię. Filia Naramowicka to największa spośród filii Biblioteki Raczyńskich. Jej powierzchnia to blisko 400 metrów kwadratowych, z czego ponad 100 metrów to przestrzeń zaprojektowana specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. W Filii Naramowickiej nie zabrakło również sali spotkań, którą można połączyć z czytelnią. Tym, co wyróżnia tę bibliotekę jest jej architektura, projektowana była bowiem od początku jako wnętrze biblioteczne, a nie adaptowana do takiej roli.

Uczniowie w Centrum Inicjatyw Rodzinnych

W piątek poznańscy uczniowie ze szkół średnich mogli usłyszeć kolejny wykład z cyklu Poznaj: Miasto, organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Poznania. Wyjątkowo wydarzenie odbyło się
w przestrzeni PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Plakat Jak mówić żeby dzieci na słuchały

Każdy z nas zaczynając nowy etap życia, a także będąc w nowych sytuacjach, próbuje znaleźć podpowiedzi jak się zachować, co mówić i jak działać, żeby było możliwie jak najlepiej. Na drodze rodzicielskiej mamy wiele pytań od samego początku, możemy pomóc sobie na przykład czytając dobre książki. I jednymi z wielu dobrych książek które polecamy jest seria wydawnictwa poznańskiego Media Rodzina – „Jak mówić…”. Poradniki te ocaliły nerwy setkom tysięcy rodziców na całym świecie, w Polsce cieszą się ogromną i niesłabnącą popularnością – największą zaraz po Stanach Zjednoczonych. Przez dwadzieścia pięć lat cała seria sprzedała się w nakładzie prawie 900 tysięcy egzemplarzy.

CIR 20180209 CaliMali2

Fundacja Cali Mali - cała dla małych i ich rodzin.
Fundacja Wspierania Rozwoju Małego Dziecka "Cali Mali" istnieje od września 2015 roku.
Naszą misją jest wspieranie Rodziców, Rodzin i Dzieci w całościowym rozwoju jako jednostek oraz jako całości.
Nasze działania to między innymi:

CIR 20180208 KartaDuzejRodziny

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodzin 3+ Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej postanowiło stworzyć Elektroniczną Kartę Dużej Rodziny.

Od 1 stycznia 2018 r. posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą z niej korzystać również w wersji elektronicznej.

CIR 20180208 ZdroweZywienie

W związku z tym, że wielkimi krokami zbliża się wiosna warto pomyśleć o swoim zdrowiu. Podstawą zdrowia jest zbilansowana dieta, która dostarcza nam wszelkich potrzebnych mikroelementów oraz witamin.
Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki serdecznie zaprasza na wykłady „III Dzień Zdrowego Żywienia”. W programie m.in. dowiecie się Państwo jak wyglądały diety kiedyś, a jak dziś, jaka dieta jest odpowiednia dla zdrowego serca oraz jak nie dać się zwieść producentom żywności.

Poseł Bożena Szydłowska czyta dzieciom bajki

W poniedziałkowe przedpołudnie w Centrum Inicjatyw Rodzinnych gościliśmy Panią Poseł Bożenę Szydłowską.

Biała Sobota w Poznaniu

Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Miasto Poznań zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad i badań lekarskich w ramach „Białej Soboty”. Wydarzenie organizowane jest dla mieszkańców Poznania, bez ograniczeń wiekowych. W ramach tegorocznej, dziewiątej już, edycji organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału osoby aktywne zawodowo, na co dzień nie znajdujące czasu na kontakt z lekarzami.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Centrum Inicjatyw Rodzinnych przeżyło dziś prawdziwe oblężenie. W ramach akcji „Czytam i Czuję” w naszej siedzibie przy ul. Ratajczaka 44 pojawili się studenci drugiego roku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i grupa przedszkolaków z poznańskiego Łazarza. Najważniejszym gościem był zaprzyjaźniony z CIR senior i przy okazji wykładowca Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Pan Edward Czerny, który dziś przeczytał dzieciom bajkę o „Piernikowym Ludziku”.

Koncert Aniołkowe Granie

Koncertem zorganizowanym w Domu Kultury „Orle Gniazdo” zakończyła się tegoroczna akcja Aniołkowe Granie, w trakcie której zbierano podarunki dla dzieci z Domu Dziecka w Kórniku – Bninie. Organizatorem akcji na terenie Miasta Poznania było Przedszkole nr 68, a koordynatorem Pani Julia Kowalska.

Do pobrania
Ikona TXT polityki prywatnościPolityka prywatności

Ikona TXT dostępnośćDostępność

Licznik odwiedzin