Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu 7 grudnia 2017 r. Rada Miasta Poznania podjęta uchwała w sprawie ustanowienia poznańskiego świadczenia żłobkowego. (Uchwała nr LVIII/1101/VII/2017). Uchwała została opublikowana Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego w dniu 12 grudnia 2017 r. i weszła w życie z dniem 27 grudnia 2017 r.

Nowe świadczenie ma na celu częściowe pokrycie opłat za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym, który otrzymał dofinansowanie za ten pobyt do 31 grudnia 2016 r. lub do 31 grudnia 2017 r. i nie otrzymał lub nie otrzyma dofinansowania w ramach konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań Miasta Poznania w obszarze działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 sierpnia 2019 r.

Poznańskie Centrum Świadczeń zakończyło Akcję Świadczeniową 2017

W dniu 22 grudnia 2017 r. odbył się briefing prasowy Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Pana Jędrzeja Solarskiego oraz Dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń Pana Grzegorza Karolczyka dotyczący realizacji ,,akcji świadczeniowej 2017’’. 

Po raz pierwszy stanęliśmy przed tak dużym wyzwaniem, ponieważ w jednym momencie skupiły się wszystkie możliwe świadczenia. Przygotowywaliśmy się do akcji świadczeniowej już od lutego, dzięki temu w Poznaniu nie było kolejek i myślę, że nasi klienci byli dobrze obsłużeni - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Logo Poznańskiego Centrum Świadczeń

Szanowni Państwo,

W dniach 2-5 stycznia 2018 r. w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Stanisława Małachowskiego 10 pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu będą przyjmować wnioski o pomoc finansową dla osób niepełnosprawnych. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

Akcja przyjmowania wniosków o dofinansowania z PFRON w roku 2018

Zbiórka Krwi w Poznaniu

Szanowni Klienci,

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji ,,SĄSIEDZKĄ POMOC MASZ WE KRWII !’’. Celem akcji jest honorowa zbiórka krwi. Jest to doskonała okazja do podzielenia się z potrzebującymi najcenniejszym darem jakim dysponujemy – własną krwią.
Organizatorami akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu.

Zapraszamy 6 grudnia 2017 r.
w godz. od 9.00 do 14.00
ul. 3 Maja 46

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin wielodzietnych Rada Miasta Poznania w dniu 7 listopada 2017 r. podjęła uchwałę nr LVI/1028/VII/2017 w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Poznania gminnego programu dla rodzin wielodzietnych – Karta Dużej Rodziny.

Oznacza to, że od dnia 1 stycznia 2018 roku zniżki oraz ulgi, z których Państwo korzystali na podstawie dwóch odrębnych kart (Poznańskiej Karty Rodziny Dużej oraz Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny) będą dostępne po okazaniu tylko Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Partnerzy, którzy zadeklarowali udzielanie ulg na podstawie dotychczas funkcjonującej Poznańskiej Karty Rodziny Dużej będą to mogli robić na dotychczasowych zasadach przy czym dokumentem weryfikującym uprawnienia będzie Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania 3064011.

Ponadto w związku z wprowadzeniem gminnego programu dla rodzin wielodzietnych ujednoliceniu podlegać będą terminy przyznania uprawnień do Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodzin oraz poznańskiego programu dla rodzin wielodzietnych. Rodzice otrzymają uprawnienia dożywotnio natomiast dzieci do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku kontynowania nauki lub bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym, albo znacznym stopniu niepełnosprawności .

Dotychczasowy identyfikator Poznańskiej Karty Rodziny Dużej w postaci plastikowej karty zachowa swoją ważność do dnia 31 grudnia 2017 r. zgodnie z informacją umieszczoną na karcie, natomiast od dnia 1 stycznia 2018 r. uprawnienia wynikające z poznańskiego programu będą dostępne po okazaniu Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Osoby, które chciałyby korzystać od dnia 1 stycznia 2018 r. z uprawnień wynikających z poznańskiego programu dla rodzin wielodzietnych, a nie posiadają Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny powinny złożyć stosowny wniosek w Poznańskim Centrum Świadczeń. Natomiast osoby, które posiadają ważną Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny nie muszą składać żadnego wniosku. W takim przypadku uprawnienia wynikające z poznańskiego programu zostaną im przyporządkowane automatycznie.

Grzegorz Karolczyk
Dyrektor
Poznańskiego Centrum Świadczeń

Dane teleadresowe

Telefon61 646 33 44

Faks61 878 48 11

Adres poczty elektronicznejswiadczenia[at]pcs-poznan.pl
Do pobrania
Ikona TXT polityki prywatnościPolityka prywatności

Ikona TXT dostępnośćDostępność

Licznik odwiedzin