Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poznańskie Centrum Świadczeń podpisało kartę różnorodności.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 17 listopada 2017 r. Dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń – Grzegorz Karolczyk, podpisał Kartę Różnorodności i potwierdził tym samym przestrzeganie polityki zarządzania różnorodnością i przeciwdziałania dyskryminacji w PCŚ.

Szanowni Posiadacze Karty Rodziny Dużej
Mija kolejny rok kiedy w Poznaniu funkcjonuje projekt Karty Rodziny Dużej dedykowany poznańskim Rodzinom wielodzietnym. Koniec roku to dobry czas na podsumowanie dotychczasowego funkcjonowania Karty, jak również poznanie Państwa oczekiwań w zakresie oferty jaką Karta powinna posiadać.
W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej partnerów programu Karty Rodziny Dużej, która dostępna jest pod linkiem.
Wyniki ankiety będą nieocenionym źródłem informacji o postrzeganiu partnerów Karty przez rodziny wielodzietne oraz będą wykorzystane w plebiscycie na wybór na najlepszego partnera programu Karty Rodziny Dużej w roku 2017.
Prośba o wypełnienie ankiety została przesłana na podane przez Państwa podczas składania wniosku o wydanie Karty Rodziny Dużej adresy poczty elektronicznej. Ankieta została umieszczona również na stronie internetowej Poznańskiego Centrum Świadczeń z myślą o osobach, które nie podały adresów poczty elektronicznej bądź je zmieniły.

ANKIETA BĘDZIE AKTYWNA DO DNIA 24 LISTOPADA 2017 r.

Grzegorz Karolczyk
Dyrektor
Poznańskiego Centrum Świadczeń

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w dniu 2 listopada 2017 r. nastąpi wyłączenie prądu w budynku Poznańskiego Centrum Świadczeń  przy ul. Wszystkich Świętych 1. Zgodnie z ogłoszeniem ENEA –  przerwa w dostawie energii elektrycznej planowana jest w godzinach od 7.30 do  13:30.  W tym czasie nie będzie możliwości uzyskania połączenia telefonicznego z pracownikami Centrum oraz uzyskania informacji na temat etapu realizacji złożonych wniosków. Do dyspozycji klientów będzie punkt podawczy, w którym będzie można złożyć dokumenty.

W związku z powyższym zachęcamy klientów, którzy w dniu 2 listopada br. zamierzają odwiedzić Poznańskie Centrum Świadczeń do skorzystania z Punktu Obsługi Klient przy ul. Małachowskiego 10 czynnego w godzinach od 7.30 do 15.30.

Zachęcamy jednocześnie do kontaktu z Poznań*Kontakt w celu uzyskania informacji nt. stanu realizacji państwa wniosków.

Numer telefonu do Poznań Kontakt 616463344

 

Za wszelkie utrudnienia związane z przerwą w dostawie energii elektrycznej serdecznie przepraszamy.

W dniu 30 września 2017 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 Poznańskie Centrum Świadczeń organizuje ,,Drzwi Otwarte’’ dla mieszkańców Miasta Poznania, którzy nie złożyli jeszcze nowych wniosków na realizowane w Centrum świadczenia.

Obecnie świadczenia wychowawcze oraz alimentacyjne przyznane są do 30 września 2017 r. W celu kontynuacji przyznania świadczeń od października 2017 r. niezbędne jest złożenie nowego wniosku, który można złożyć we wrześniu oraz październiku bez obawy o utratę świadczeń za październik. Natomiast osoby ubiegające się o przyznanie świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy powinny złożyć wniosek do końca listopada bez obawy utraty świadczeń za listopad (świadczenia rodzinne są obecnie przyznane do 31 października 2017r.).

Podczas ,,Drzwi Otwartych’’ pracownicy Poznańskiego Centrum Świadczeń udzielą niezbędnych wyjaśnień oraz wskazówek na temat wypłacanych świadczeń. Pomogą wypełnić wniosek oraz skompletować niezbędną dokumentację. Dla osób, które chciałby załatwiać swoje sprawy za pośrednictwem Internetu będzie istniała możliwość założenia oraz potwierdzenia profilu zaufanego, który umożliwi załatwienie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu.

Na klientów czekamy:

ul. Stanisława Małachowskiego 10

ul. Wszystkich Świętych 1

ul. Ratajczaka 44 (Centrum Inicjatyw Rodzinnych)

Na ,,Drzwi Otwarte’’ zapraszamy rodziców z dziećmi. Dla najmłodszych będzie czekał kącik zabaw z atrakcjami.

Dnia 19 czerwca 2017 r. rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu”. Formularze Zgłoszeniowe można składać do 31 października 2017 r. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt skierowany jest do mieszkańców Poznania, posiadających meldunek w Poznaniu a nieposiadających dostępu do Internetu w domu oraz zaliczających się do jednej z poniższych grup docelowych:

  1. Gospodarstw domowych spełniających kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej lub świadczeń rodzinnych;
  2. Dzieci i młodzieży uczącej się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, typowana do otrzymania wsparcia we współpracy ze szkołą oraz/lub z ośrodkami pomocy społecznej;
  3. Osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym;
  4. Rodzin zastępczych;
  5. Rodzinnych domów dziecka;
  6. Samotnych rodziców spełniających kryterium dochodowe określone w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej projektu.

Szanowni Klienci

Poznańskie Centrum Świadczeń przypomina, że do piątku 15 września 2017 r. można składać wnioski o stypendium szkolne na rok szkolny 2017/2018.

Wypłata stypendium od września 2017 będzie uzależniona od przedstawienia przez osoby wnioskujące o taką formę pomocy dowodów zakupu poniesionych kosztów na cele edukacyjne. Dopiero przedstawienie powyższych dokumentów będzie uruchamiało wypłatę świadczeń. Wypłata stypendium szkolnego będzie dokonywana w terminach miesięcznych oczywiście po przedstawieniu dokumentów potwierdzających dokonanie zakupów lub opłat. Jednakże dopuszczona będzie możliwość wypłaty świadczenia w innych terminach np. jednorazowo w terminie do 31 grudnia 2017 (za okres wrzesień –grudzień) oraz do 30 czerwca 2018 (za okres styczeń –czerwiec). Dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej oraz materialnej możliwe będzie przyznanie stypendium w formie pieniężnej. Forma ta polega na przekazaniu środków pieniężnych i rozliczeniu ich dopiero po dokonaniu zakupów.

Dane teleadresowe

Telefon61 646 33 44

Faks61 878 48 11

Adres poczty elektronicznejswiadczenia[at]pcs-poznan.pl
Do pobrania
Ikona TXT polityki prywatnościPolityka prywatności

Ikona TXT dostępnośćDostępność

Licznik odwiedzin